Story’leri Artırmak Mümkün! 🚀 Instagram Tüyoları

[XFB] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Instagram kategorisinde ZaLim tarafından oluşturulan Story’leri Artırmak Mümkün! 🚀 Instagram Tüyoları başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 72 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Instagram
Konu Başlığı Story’leri Artırmak Mümkün! 🚀 Instagram Tüyoları
Konuyu başlatan ZaLim
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Berkay

ZaLim

Kullanıcı
Hikayeler, gönderilerden takipçi kazanıldığı düşünüldüğünden az önemsenen ve erişilebilirlik bakımından instagram’da en zayıf görünen paylaşım alanıdır. Ancak hikayelerin de başkalarına gönderildiği bir gerçektir ve en az gönderiler kadar önem verilmesi gerekir. Ne demek istiyorum? 🙂

Günde onlarca paylaşım yapıp keşfette en azından biri tutar diye düşünen çok arkadaş var forumda. Ücretli veya ücretsiz destek verdiğim onlarca kişinin de aynı mantaliteden beslendiğini, keşfete düşen bir içerik uğrunda hesaplarını heba ettiklerini gördüm…

Arkadaşlar bu çok yanlış. Hatta instagram’da paylaşım yapmadığınız zamanlarda sistem tabiri caizse kendini hatırlatmak adına sizi uygulamaya çeker ve geçmiş gönderilerinizi dolaşıma sokar. Bu da herhangi bir yerde yazmayan fakat tecrübeyle sabit olan özgün bir deneyim. 🙂
Bu doğrultuda onlarca paylaşım yapmak yerine hikaye sayınızı artırmanızı ve günde hiç yoksa 3-5 hikaye paylaşmanızı öneririm. Bunun zor olduğunun veya uğraşmaya değer görünmediğinin farkındayım. Zira ne yalan söyleyeyim benim için de öyle. Çünkü hikaye reklamını çok nadir hesaplarımdan alıyorum. Bu sebeple hikaye artırımı için özgün girişimim çok sınırlı oluyor. Yine de hesap kalitesini belirleyen en özel verilerden biri hikaye izlenmesi olduğundan;

-Dikkat çekici hikayeler paylaşmak
-Reels paylaşımlarını eğer reklam bütçesi olan bir hesap değilse direkt anında alıp paylaşmamak (Eski reels’lar paylaşılabilir.)
-Anket, soru vb özellikleri kullanmak hesaplar için çok değerlidir.

Kalın sağlıcakla! 🚀