XenForo 2 Kullanıcıların konu takibinden gelene e-posta bildirimlerini nasıl kapatırım?

[XFB] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Xenforo kategorisinde Websoft tarafından oluşturulan XenForo 2 Kullanıcıların konu takibinden gelene e-posta bildirimlerini nasıl kapatırım? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 69 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Xenforo
Konu Başlığı XenForo 2 Kullanıcıların konu takibinden gelene e-posta bildirimlerini nasıl kapatırım?
Konuyu başlatan Websoft
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Websoft

Websoft

admin
XenForo 2 Kullanıcıların konu takibinden gelene e-posta bildirimlerini nasıl kapatırım?
Kullanıcılarınız bir konu oluşturduğunda yada bir konuya bir mesaj yazdıklarında otomatik olarak o konuyu takibe alırlar. Bu takip isteğinin etkisi ilede kullanıcılara o konuda bir aktivite olduğunda otomatik olarak e-postalar gönderilir.
Bu anlatım ile bunun önüne geçmiş olacaksınız. Kullanıcı kendi özel bir istekte bulunmadığı sürece konu takibi yapmayacak.
Bunun için aşağıdaki adımları sırası ile yapmanız yeteridir.

1. Adım otomatik abonelikleri kapatmak yada yapılandırmak.
Admin kontrol paneli >> Kurulumlar >> XF Seçenekleri >> Yeni kullanıcı kayıt seçenekleri >> Aşağıdaki seçenekleri ihtiyacınıza göre düzenleyin.

Oluşturulan içeriği izle >>
Etkileşimle ilgili içeriği izle
Evet seçilir ise sadece bildirim gönderilecektir.
Hayır seçilir ise hiç bir bilgi verilmeyecektir.
Evet - e-postayla ise hem bildirim hemde e-posta bildirimi kullanılacaktır

2. Adım mevcut kullanıcılarımız için bu fonksiyonun kapatılması;
Mevcut kullanıcılar için e-posta bildirimini kapatmak için ise aşağıdaki sorguyu PHPMYADMİN üzerinde çalıştırmalısınız.
PHPMYADMİN Nasıl erişilir, ,sql sorgusu nasıl çalıştırılır ?
Kod:
UPDATE `xf_user_option` SET email_on_conversation = 0, creation_watch_state = 'watch_no_email', interaction_watch_state = 'watch_no_email';
UPDATE `xf_forum_watch` SET send_email = 0;
UPDATE `xf_thread_watch` SET email_subscribe = 0;