[XFB] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Yandex kategorisinde Kahkaha tarafından oluşturulan Yandex Webmaster Araçları Seo başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 59 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Yandex
Konu Başlığı Yandex Webmaster Araçları Seo
Konuyu başlatan Kahkaha
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Kahkaha

Kahkaha

Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar, dün ülkemizde arama motoru pazarına giren Yandex ile ilgili incelemelerime devam ediyorum. Bu gece siz değerli okuyucularıma Yandex’in gizli kalmış özelliklerinden biri olan Webmaster araçlarından bahsetmek istedim. Aynen Google’da olduğu gibi Yandex’in de kendine özel bir “Web Yöneticisi Araçları” bölümü mevcut. Hele ki Seo’cu arkadaşların ağzının suyunu akıtacak cinsden diyebilirim.

Artık Webmaster arayanlar CV’sinde Yandex SEO yazanlara öncelik vermeye başlarlar. Tabiki bunun için de öncelik tecrübe olmasıdır. Yandex’in Webmaster Araçları bölümü de bu tecrübe için yeter hatta artar bile. İçeriğini gördüğünüzde mutlaka bana hak vereceksiniz. Eğer ki Yandex arama motoruna ilgi duymaya başlarsanız bu aracı test etmenizi tavsiye ederim.

Aslında Google’ın Webmaster Tools’unan pek farklı değil. Hatta birkaç ek özelliği olduğunu da söylemek isterim. Öncelikle Yandex’in Webmaster Araçları sayfasına giriyoruz.

http://webmaster.yandex.com.tr/

Adresinde aynen Google’ın Web yöneticileri araçları gibi sitemizi ekleyip doğrulamamız gerekiyor. “Site Ekle” butonuna basıp ilerlediğimizde önce site ismini yazıyoruz. Ardından da HTML, Meta Tag, TXT Dosyası, Whois, DNS gibi birçok doğrulama metodundan bir tanesi ile web sayfasının yöneticisi olduğunu doğrulamamız gerekiyor. Ben TXT dosyasını seçerek FTP dizinimde kök dizine Yandex’in bana vermiş olduğu TXT isimi ile bir dosya açtım ve ardından doğrulamayı tamamladım.