Google Indexing API - Sitemap Destekli - Tek URL Destekli

[XFB] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Ücretsiz Scriptler kategorisinde Lnx tarafından oluşturulan Google Indexing API - Sitemap Destekli - Tek URL Destekli başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 109 kez görüntülenmiş, 2 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Ücretsiz Scriptler
Konu Başlığı Google Indexing API - Sitemap Destekli - Tek URL Destekli
Konuyu başlatan Lnx
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan İframe

Lnx

katmod
Merhabalar,

Hazır sitemap linkinden veya tek tek urllerden giriş alabilen, bu giriş ile google indexing api kullanarak url'nin genellikle en geç 1 gün içinde indekslenmesini sağlayan bir program yazdım. Basit her yerde olan indexing api'yi kullanıyor, farklı olarak direk sitemap alabiliyor. Sitemap'in kaçıncı satırından başlayacağını söyleyebiliyorsunuz. 0 yazarsanız en başından tarıyor.

Exe olarak derledim. Herkes Python'a aşina olmayabilir diye düşündüm.

Command Window üzerinde çalışıyor ve herşey basit. İstenen ek özellik varsa değerlendiririm.

Indexing api ile ilgili olarak nasıl aktif edebileceğiniz ve json olarak service account' un kimlik bilgilerini nasıl alabileceğiniz her yerde var. Bu program ana klasörde yani programla aynı klasörde "jsonlicense.json" adında bir dosya ister. Bu sizin google'dan indireceğiniz credentials dosyanızdır. Onu aynı klasöre koyarsanız ordan direk alacaktır.

Eğer lisans dosyasını eklediğiniz Service Account sizin search console üzerinde ilgili sitede Owner yani Sahibi olarak kayıtlı değilse program permission denied uyarıları verecektir. Bu standart Indexing API prosedürüdür.

Hiç tanımasam da Türkçe anlattığı için aşağıda bir Indexing API için json dosyası almayı anlatan makaleyi ekledim:

Dosya adını mutlaka jsonlicense.json olarak değiştirin!

Programın Linki:

3586512312.png1338517806.png2179183479.png