how to install cyberpanel on ubuntu 20.04 nedir

[XFB] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Site & Server Administration kategorisinde Ozzy tarafından oluşturulan how to install cyberpanel on ubuntu 20.04 nedir başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 84 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Site & Server Administration
Konu Başlığı how to install cyberpanel on ubuntu 20.04 nedir
Konuyu başlatan Ozzy
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Ozzy

Ozzy

Kullanıcı
CyberPanel, Ubuntu 20.04 üzerine kurulan bir web hosting kontrol panelidir. Aşağıda, CyberPanel'ı Ubuntu 20.04'e nasıl kuracağınızı adım adım açıkladım:

1. Bağlantı Kurma: Ubuntu 20.04 sunucunuza SSH (Secure Shell) üzerinden bağlanın.

2. Gerekli Paketlerin Güncellenmesi: İlk olarak, sistemdeki tüm paketleri güncellemek için aşağıdaki komutları çalıştırın:

```
sudo apt update
sudo apt upgrade
```

3. CyberPanel Kurulumu: CyberPanel'ı kurmak için aşağıdaki komutları sırasıyla çalıştırın:

```
wget -O installer.sh https://cyberpanel.net/install.sh
chmod +x installer.sh
sudo sh installer.sh
```

4. Kurulum İşlemi: Kurulum komutunu çalıştırdıktan sonra, CyberPanel'ın kurulum sihirbazı başlayacaktır. Kurulum sürecinde size bazı sorular sorulacak ve bazı ayarları yapmanız istenecektir. Gerekli bilgileri girin ve yönergeleri takip edin.

5. Kurulum Tamamlandı: Kurulum tamamlandığında, CyberPanel web arayüzüne erişebileceğiniz bir URL adresi ve giriş bilgileri sağlanacaktır.

6. CyberPanel Web Arayüzüne Erişim: Tarayıcınızda CyberPanel web arayüzüne erişmek için, sağlanan URL adresini kullanın. Örneğin, http://sunucu_ip_adresi:8090 şeklinde bir adres olabilir. Bu adrese gittiğinizde CyberPanel giriş sayfasıyla karşılaşacaksınız.

7. Giriş Bilgileri: CyberPanel'a giriş yapmak için sağlanan kullanıcı adı ve parolayı kullanın. İlk girişinizde size yeni bir parola oluşturma seçeneği sunulacaktır.

Bu adımları takip ederek CyberPanel'ı Ubuntu 20.04 üzerine başarıyla kurabilirsiniz. CyberPanel'ın kullanımı ve yapılandırmasıyla ilgili daha fazla bilgi için, CyberPanel belgelerine başvurmanızı öneririm.