Subdomain Nasıl Oluşturulur Ve Yönetilir?

[XFB] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Domain Genel kategorisinde Websoft tarafından oluşturulan Subdomain Nasıl Oluşturulur Ve Yönetilir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 65 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Domain Genel
Konu Başlığı Subdomain Nasıl Oluşturulur Ve Yönetilir?
Konuyu başlatan Websoft
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Websoft

Websoft

admin

Subdomain Nasıl Oluşturulur Ve Yönetilir?​

Subdomain, bir web sitesinin ana alan adının alt adresine sahip bir alt web sitesidir. Alt alan adının birincil amacı, ana siteden farklı bir içeriği veya işlevi olan bir alt siteyi barındırmaktır. Subdomain'leri kullanmanın birçok avantajı vardır, ancak doğru yönetim gerekir.

Subdomain oluşturmak için öncelikle hosting panelinize giriş yapmanız gerekir. Daha sonra subdomain bölümünü seçin ve yeni bir subdomain oluşturun. Subdomain'in ismini ve hedef klasörünü belirtin. Bu, subdomain'e hangi dizinin bağlı olacağını belirler. Yönetim, hosting panelindeki subdomain bölümünden yapılabilir ve ana alan adı gibi yönetilebilir.

Subdomain oluşturma adımları
Adım 1: Hosting paneline giriş yapın.
Adım 2: Subdomain bölümünü seçin.
Adım 3: Yeni bir subdomain oluşturun.
Adım 4: Subdomain'in ismini ve hedef klasörünü belirtin.
Adım 5: Subdomain'i yönetin ve ana alan adı gibi kullanın.
Subdomain yönetmek, ana alan adı yönetmekle neredeyse aynıdır. Ancak, subdomain'lerin ana alan adından ayrı bir SEO yönetimi gerektirdiği unutulmamalıdır. Subdomain SEO'nun kendine özgü zorlukları vardır ve ana alan adından farklı olarak yönetilmelidir.

Subdomain oluştururken dikkat edilmesi gereken birkaç şey vardır. Öncelikle, alt alan adını ana alan adından farklı bir şekilde adlandırın ve ana siteyle ayırt edilebilir hale getirin. Ayrıca, subdomain'de sunulan içeriği netleştirmek, güncel tutmak ve ana siteden farklı olmasını sağlamak önemlidir.